FANDOM


Programowanie - proces projektowania, tworzenia, testowania i utrzymywania kodu źródłowego programów komputerowych lub urządzeń mikroprocesorowych (mikrokontrolery). Kod źródłowy jest napisany w języku programowania, z użyciem określonych reguł, może on być modyfikacją istniejącego programu lub czymś zupełnie nowym. Programowanie wymaga dużej wiedzy i doświadczenia w wielu różnych dziedzinach:

  1. Wymagania dotyczące oprogramowania {Software requirements}
  2. Projektowanie oprogramowania {Software design}
  3. Pisanie (tworzenie) oprogramowania {Software construction}
  4. Testowanie oprogramowania {Software testing}
  5. Zabezpieczenie oprogramowania {Software maintenance}
  6. Konfigurowanie oprogramowania {Software configuration management}
  7. Zarządzanie tworzeniem i konfigurowaniem oprogramowania {Software engineering management}
  8. Proces tworzenia oprogramowania {Software engineering process}
  9. Narzędzia i metody inżynierii oprogramowania {Software engineering tools and methods}
  10. Jakość oprogramowania {Software quality}

ZarysEdytuj

Jeśli chcecie się porozumieć z obcokrajowcem, musicie znać jego język, lub którykolwiek z języków znanych przez niego (najczęściej jest nim Angielski). Z komputerem jest natomiast podobnie - Jednak jego "mową" ojczystą jest system dwójkowy co może być problematyczne do nauki dla człowieka. On sam (procesor) nie zrozumie ludzkiego języka z całym tym bagażem wieloznaczności i braku jednoznacznej precyzji. Rozwiązaniem jest język pośredni, bazujący na ludzkim, (angielskie słownictwo funkcji) ale matematycznie jednoznaczny. Nazywamy je właśnie językami programowania. I tą właśnie "mową" pośrednią będziemy się posługiwać (najczęściej C/C++)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki