FANDOM


Sergey Brin (ros. Сергей Михайлович Брин, ur. 21 sierpnia 1973 w Moskwie) – amerykański programista i przedsiębiorca. Współtwórca najpopularniejszej obecnie wyszukiwarki internetowej Google.

Urodził się w ZSRR jako syn ekonomisty żydowskiego pochodzenia. W 1979 roku, w wieku sześciu lat wyemigrował razem z rodziną do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował informatykę i matematykę. Jego ojciec wykłada obecnie matematykę na Uniwersytecie w Maryland, a matka jest specjalistką NASA.

Podczas studiów na Uniwersytecie Stanforda poznał Larry'ego Page'a i wspólnie stworzyli - opartą na algorytmie PageRank - wyszukiwarkę Google, która zrewolucjonizowała ten segment rynku usług internetowych. W spółce pełni obecnie funkcję prezesa do spraw technologii.

Jego majątek szacuje się na 18,7 miliarda dolarów amerykańskich co czyni go 32. najbogatszym człowiekiem na ziemi i 5. najbogatszą osobą w USA.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki