FANDOM


Wielka Rzeczpospolita - internetowa strona www powstała pod koniec roku 2002 opisująca Polskę 50 lat później w klimacie absurdu oraz humoru. Portal jest dostępny pod adresami Wielkarzeczpospolita.net oraz Wielka.net.

Artykuły są redagowane przez internatów, którzy opisują wybrany przez siebie temat. Artykuł trafia do redakcji, skąd następuje ostateczna decyzja na temat publikacji artykułu. Wszystkie opublikowane artykuły są przechowywane w Centralnym Archiwum Rządowym. Każdy internauta bez konta może czytać artykuły, które nie są starsze niż 100 dni. Aby uzyskać pełny dostęp należy założyć konto.

Użytkownik ma możliwość pisania na forum, dostęp do Archiwum Rządowego, możliwość pisania postów, wymiany korespondencji z innymi użytkownikami, organizowane są spotkania obywatelskie, dostępna jest tez mapa Polski z zaznaczonymi terytoriami. W miarę swojej działalności na serwisie, aktywności użytkownika, istnieje możliwość awansu, zdobywania odznaczeń i stopni wojskowych, może wstąpić również do VPKI - Piątego Polskiego Korpusu Inwazyjnego, uczestniczyć w działaniach wojennych na wszystkich frontach świata. Portal odwiedza kilkaset tysięcy ludzi rocznie. Zarejestrowanych użytkowników jest blisko siedem i pół tysiąca.

Artykuły serwisu są publikowane także w:

  • Częstochowskim Tygodniku Regionalnym 7 dni,
  • Tygodniku Bezpłatny Puls Poznania,
  • Super Express USA.
  • Joemonster.org

Artykuły są dostępne w formacie PDF.

Fikcyjne państwo stworzone przez portal, miało powstać w 2035 roku i miało by obejmować swoim terytorium trzy czwarte kuli ziemskiej, tj. Macierz - ziemie leżące między Odrą i Nysą Łużycką na zachodzie a Morzem Czarnym na wschodzie, Morzem Bałtyckim na północy a wyspami greckimi na południu.

Linki zewnętrzneEdytuj